Anne Sütü Arttırma Teknikleri

Anne sütüne bebeğiniz tarafından doğum ile birlikte ilk andan itibaren ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı dönemlerde fazla, bazı dönemlerde az süte sahip olmanız son derece olası bir durumdur. Annenin süt miktarı her ne olursa olsun, her durumda süt üretimini desteklemesi ileriki periyotlarda sütünün miktarı ve devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Anne sütü arttırma teknikleri arasında en etkili  yöntemlerden biri emzirme beraberinde sağım yapma denilebilir.

Beslenmeye Dikkat Ederek Doğal Süt Arttırma

Anne sütünün yüzde 90’a varan kısmını oluşturan su, anne sütü üretiminin artması için önemli besindir. Çünkü susuz bir vücutta süt üretimi de daha az olabilmektedir. Emzirme döneminde günlük ihtiyacınızdan 1 litre daha fazla su içmeye özen gösterilmesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra; rezene, yulaf ezmesi, ceviz, badem, fındık, kurutulmuş meyve ve kuru baklagiller süt üretimi açısından destekleyici besinlerdir.

Beyni Doğal Yolla Uyararak Süt Arttırma

Anne sütü arttırma için Mochi göğüs pompasından yararlanan anneler, emzirme beraberinde bebekle temas halinde bulunduklarından dolayı hormon seviyelerinin daha da yükselmesi ve bir göğüsten bebek emzirilirken diğer göğsün Mochi göğüs pompası tarafında sağılması sayesinde iki göğüsten de aktif süt çıkışı sağlayarak beyne ikiz bebek emziriyor gibi sinyal gönderilmesi dolayısıyla orta vadede süt artışı elde edebilmektedir. Bunun yanı sıra anne psikolojisi de süt üretimi için oldukça önemli bir faktördür. Annenin kendine inanması ve kendi süt miktarını başka anneler ile kıyaslamaması, süt üretiminde verimi oldukça etkilemektedir.

Göğüs Pompasıyla Süt Nasıl Arttırılır ?

Sütün arttırılması için dikkat edilmesi gereken hususların başında, düzenli olarak emzirme esnasında bir memeye bebeğin, diğer göğüse ise pompanın yerleştirilmesi geliyor. Bu süreç, aynı anda iki göğüsten de süt sağma sürecinin doğal bir şekilde işlediğini göğüse kodlayarak, sütün daha yüksek oranda verilmesi gerektiğine yönelik bir geri bildirim oluşturmaktadır. Beyin sadece bir bebek değil, iki bebeğin emziriliyor olmasını göz önünde bulundurarak, vücuttaki enerjinin süt üretimine daha fazla ayrılmasını sağlamaktadır.

Bu noktada Mochi göğüs pompası; eller serbest, sessiz ve kablosuz çalışma avantajı sağladığından dolayı son dönemlerde anneler tarafından tercih edilmektedir. Bebeğin emiş gücüne eş değer şekilde, vakum kanalları sayesinde oluşturduğu naturel vakum herhangi bir ağrı veya acıya sebebiyet vermeden göğüsteki sütü sağması beklenmektedir.

Emzirme Esnasında Süt Sağma Pompası

Göğüste düzenli olarak süt üretiminin devam etmesi, anneler tarafından sütün sağılmasını gerektirebilmektedir. Bugüne kadar bu amaca yönelik geliştirilmiş oldukça fazla pompa bulunmaktadır. Ancak geliştirilen pompaların çalışma mantıkları genellikle yüksek kuvvet uygulayarak sütü göğüsten alma şeklinde ilerlediği için süt kanalları, ihtiyaç duyduğu emiş gücünün üstünde kuvvetlere maruz kalabilmektedir. Bunun yanı sıra titreşim, yüksek ses, el ile müdehale zorunluluğu, karmaşık yapı dolayısı ile artan aparatlar vb. anneler için sağım sürecini zor ve karmaşık bir hale getirebilmektedir.

Mochi göğüs pompası, anneler tarafından anneler için tasarlanmış yeni nesil bir göğüs pompası olmakla birlikte öncesinde geliştirilmiş pompaların aksine kullanım kolaylığı, ağrısız bir uygulama sağlaması, naturel vakum ile çalışan anne dostu mekanizması ile annelere bu zorlu süreçte yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Neden Mochi Göğüs Pompası ?

Anne sütü arttırma teknikleri arasında en etkili yöntem olan emzirme beraberinde sağım için Mochi göğüs pompası, doğumdan hemen sonra  kullanıma uygundur. Göğüste veya sırt bölgesinde herhangi bir ağrıya, süt kanallarında herhangi bir tahribata sebep olması beklenmemektedir. Mochi göğüs pompası kullanmak için belirli bir ölçüde göğüs boyutuna sahip olmak gerekmemekte tüm göğüs tipleri ile uyum sağlamaktadır. Vakum gücü anne tarafından kolaylıkla ayarlanabilmektedir. kullanım sonrasında süt stoperi sayesinde sütün hava ile temasını keserek sütü muhafaza amaçlı da kullanılabilir. -20 dereceye kadar sıcaklığa karşı gösterdiği dayanımdan dolayı buzluk ve derin dondurucu içerisinde rahatlıkla muhafaza edilebilir.

Benzer Yazılar

Menü