Anne Sütü Bebeğiniz için Her Zaman Taze Kalsın

Emziren annelerin en büyük problemleri arasında her zaman bebeklerini beslemek geliyor. Kimi zaman annelerin çalışmak zorunda olması kimi zaman da bebeğin doyacağı kadar süt üretiminin gerçekleşmemiş olması problem yaratır. Bu durumda annelere en büyük yardımcı önceden saklanmış sütlerin kullanılması olacaktır.

Vakum ile sağılmış sütlerin dolapta saklanabilmesi için kişilerin anne sütü poşeti kullanmaları gerekir. Bu poşetler süt için en uygun ortamı yaratan özel üretilmiş ölçekli poşetlerdir.

Anne Sütü Poşeti Neden Kullanılır?

Anne sütü saklama poşetleri, vakum yöntemi ile memeden sağılan sütün güvenilir bir şekilde buzdolabında saklanmasını sağlayan mini boylarda poşetlerdir. Sağma işlemi sonrası pompada biriktirilen sütler poşete kolaylıkla aktarılır. Mochi anne sütü poşeti ile saklanan sütler 3 saat oda sıcaklığında, 3 gün buzdolabında, 3 ay süre ile de buzluk bölümünde muhafaza edilebilir.

Kimler Anne Sütü Poşeti Kullanmalıdır?

Tüm emziren anneler için anne sütü saklama poşeti kullanılması mecbur değildir. Ancak özellikle sağım yapması gereken annelerin bu poşeti kullanması gerekir.
⦁ Bebeğinden ayrı kalmak zorunda olan anneler (bebek kuvözde olabilir ya da anne çalışabilir)
⦁ Ağrı yapacak derecede fazla süt birikmesi yaşadığı için sağım yapan anneler,
⦁ Bebeğin beslenebileceğinden fazla sütü olan ancak bu süt üretiminde dengesizlikler yaşayan anneler gerekli zamanlarda bebeğini anne sütü ile beslemek için anne sütü poşetlerini kullanmalıdır.

Anne Sütü Poşeti Fiyatları

Mochi anne sütü saklama poşetleri annelerin tüm ihtiyaçları ve bebeklerin sağlık koşulları göz önünde bulundurularak özel üretim ile gerçekleştiriliyor. Özel lazer kesim, çift katmanlı yapı ve sızdırmaz kilit sistemi ile anne sütünüzün taze kalmasını sağlıyor.

Mochi anne sütü poşeti fiyatı alacağınız kutu içeriğine göre değişiklik gösterecektir. 25’li, 50’li ya da 100’lü paketlerden yararlanarak ihtiyacınız olan miktarda anne sütü poşetlerini en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Anne Sütü Saklama Poşeti Kullanmanın Avantajları

Süt saklama işleminizi anne sütü poşetleri kullanmadan biberonlar ya da diğer kavanoz tarzı ürünlerle yapmayı düşünebilirsiniz. Ancak anne sütü saklama poşetleri anne sütünün saklanması için özel olarak üretilmiş ürünlerdir. Mochi anne sütü saklama poşeti kullanmanın avantajları;
⦁ Çift katlı yapısı ile sütün dışarı ile temasını en az seviyeye indirir. Sızıntı yapmaz. Sağdığınız sütünüz tek damlasına kadar korunur.
⦁ Çift katlı zip başlığı ile sütünüzün hava olan teması kesilir. Ayrıca sütünüzü dilediğiniz pozisyonda dolabınıza yerleştirebilirsiniz hiçbir şekilde dökülme yapmaz.
⦁ Anne sütü poşetlerinin üzerinde ölçekler vardır. Böylece sağdığınız süt miktarını ve bebeğinizi ne kadar süt ile beslediğinizi öğrenebilirsiniz.
⦁ Bebeğinizin sağlığına uygun olarak üretilmiştir.
⦁ 200 mL haznesi ve ideal boyutu sayesinde her defasında yeni bir poşet kullanabilirsiniz. Dolabınızda yer kaplamaz.

Anne Sütü Dolapta Ne Kadar Süre Saklanabilir?

Anne sütünü dolapta saklamak isteyen kişiler iki türlü yöntemi tercih edebilir. Bunlardan birincisi sütü buzdolabı kısmında saklamaktır ki burada süt tazeliğini kolay kaybedecektir. Maksimum 3 gün süre ile süt bu şekilde saklanabilir.
Anne sütünü daha uzun süre saklamak isteyen kişiler ise dondurucu kısmını tercih edebilir. Uygun koşullarda dondurulan anne sütü 3 ay süre ile buzlukta tazeliğini korur.

Anne Sütü Saklanmalı Mıdır?

Anne sütünü saklamanın önemini en çok çalışan ve bebeğinden ayrı kalmak zorunda olan anneler bilir. Bebeğin anne olmadan da anne sütü ile beslenmesini sağlayan bu yöntem hayat kurtarıcı olabilir. Saklama biçimine göre belirlenen sürenin aşılmaması durumunda bebek hiçbir sağlık problemi ile karşılaşılması beklenmez.

Benzer Yazılar

Menü