Anne Sütünü Güvenilir Saklama Yolu; Mochi Anne Sütü Saklama Poşeti

Anne sütü bebeklerin en doğal ve güvenilir ilk besin kaynağıdır. Tüm bebeklerin en az ilk 6 ay anne sütü ile beslenmesi gelişimleri açısından son derece önemlidir. Anne sütünü dolapta saklamanın en güvenilir yollarından biri ise Mochi anne sütü saklama poşeti kullanmaktır.
Son derece kolay kullanıma sahip olan bu poşetlerin süt saklama süresi ise sağlık bakanlığı tarafından belirtilen şartları karşılar. Bebeğinize anne sütünü, en doğal formunda sunmanızı sağlar.

Anne Sütü Saklama Poşetleri Yeniden Kullanılabilir Mi?

Mochi ile üretilen anne sütü saklama poşetleri tek kullanımlık olarak üretilmiştir. Bir kere kullanılan süt poşeti sterilliğini kaybedeceği için kullanıldıktan sonra çöpe atılmalıdır. Yeni bir kullanım için ise mutlaka yeni bir poşet tercih edilmelidir. Özel üretilmiş olan bu poşetler steril yapısı ile bebeğinizin sağlığını korur.

Anne Sütü Poşetlerinin Dolapta Muhafaza Edilmesi

Anne sütü poşeti kullanan kişilerin süt dolu poşetlerini dolapta muhafaza etmesi için iki ayrı yöntem bulunuyor.
Anne sütünün buzdolabında muhafaza edilmesi: Mochi anne sütü poşetlerinizi dilerseniz dikey dilerseniz de yatay konumda dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Buzdolabında anne sütünün bekleme süresi ortalama 3 gündür.
Anne sütünün buzlukta muhafaza edilmesi: Anne sütünüzü dilerseniz buzlukta 3 ay boyunca muhafaza edebilirsiniz. Eğer sütünüzü buzlukta muhafaza etmek istiyorsanız yatay bir biçimde konumlandırmaya özen gösterin. Bu şekilde daha ince bir yapıda donacak ve daha az yer kaplayacaktır.

Neden Anne Sütü Saklama Poşeti Kullanmalısınız?

Anne sütünün kavanozlarda ya da farklı benzer saklama kaplarında saklanabileceği gibi düşünceler olabilir. Ancak bu düşüncelerden kesinlikle uzaklaşılmalıdır. Saklanmak istenen bu kaplar her ne kadar sterilize edilse de bebeğinizin sağlığını etkilemeyecek kadar steril olması güçtür. Anne sütü saklama için özel geliştirilmiş poşetlerin her biri ise bu sterilliğe uygun olarak hazırlanmıştır.

Ayrıca anne sütünü saklama poşetleri ile bebeğinizin ne kadar beslendiğini anlayabilirsiniz. Özel olarak 200 mL boyutlarında olan bu poşetler dolabınızda da yer kaplamaz. Yani sizin ve bebeğinizin öncelikleri için en doğru seçim anne sütü saklama poşetleri olacaktır.

Mochi Anne Sütü Poşetlerinin Farkı

Normal anne sütü poşetlerinin yanında Mochi süt saklama poşetleri farklı özelliklere de sahiptir;
Mochi anne sütü saklama poşetlerinin yüzeyinde iki katmanlı uygulamadan yararlanılıyor. Yani sütünüz dış etmenlerden bir değil iki kat korunuyor.
Mochi anne sütü saklama poşetlerinin kilit bölümünde aynı ray üzerinde çift zip kilit bulunuyor. Sütünüzün dökülmesi ya da sızması gibi tüm durumlar ortadan kaldırılıyor.
Üstün tasarımı ile anne sütünün tazeliğini uzun süre korumaya yardımcı oluyor.
Yırtılmalara karşı dayanıklıdır ve beyaz rengi ile sütünüzün rengi konusunda karşılaştırma yapmanızı sağlar.
Mochi anne sütü saklama poşeti fiyat olarak hem uygun hem de paketteki poşet sayısına göre en cazip rakamlardan oluşuyor.

Anne Sütü Saklama Poşeti Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanacağınız anne sütü saklama poşeti belirli içeriklere sahip olması sizin için öncelikli olmalıdır. Bu noktalar;
Poşetin içeriği bebeğin sağlığına uygun olmalıdır. Tüm poşetler özenle sterilize edilerek yerleştirilmelidir.
Seçilen poşet pratik olmalı ve dökme, sızıntı gibi problemlere karşı önlemler alınmış olmalıdır.

Anne Sütü Poşeti İçerisindeki Sütün Isıtılması

Sakladığınız anne sütünüzü ısıtarak bebeğinizi beslemek istiyorsanız ısıtma işlemi için sütü poşetinden çıkarmayın. Sütü doğrudan poşet içerisinde iken, ılık sıcak arasında su ile ısıtın. Isıtma işlemi sırasında ocağa sütü koymak, sütü mikrodalga fırına atmak gibi doğrudan ısı teması olacak yöntemlerden kaçınmalısınız.

Dolapta sakladığınız sütünüzün içerisinde bebeğinizin bağışıklığı ve gelişimi için canlı antikorlar bulunur. Sütünüzü doğrudan bir ısı ile ısıtırsanız bu antikorlar ölür ve süt besleyiciliğini kaybeder.

Benzer Yazılar

Menü