Bebek Masajı

Bebek masajlarının çeşitli faydaları vardır. Her nazik dokunuşta bebeğiniz beslendiğini ve sevildiğini hissedecek ikiniz arasındaki bağı güçlendirecektir. Masajlar ayrıca bebeğinizin daha rahat hissetmesini sağlayarak uykularını iyileştirebilir.

Bazı araştırmalar, daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen , bebek masajının sağlıklı büyümeyi destekleyebileceğini öne sürüyor .

Bebek masajları sizi ve küçük çocuğunuzu yakınlaştırmanın harika bir yoludur. Siz bebeğinizle etkileşime girdikçe güven ve iletişim gelişir. Sakinleştirici dokunuşunuz bebeğinizin de sevildiğini ve ilgilenildiğini hissetmesini sağlayacaktır.

Bebeğiniz masaj sırasında da rahatlayacaktır. Araşatırmalar bu gevşemenin uykularını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Bebek masajı dolaşım ve sindirim sistemlerini uyarmak için yardımcı olabilir. Bazı bebeklere aşağıdaki gibi durumlarda yardımcı olabilir:

Masajlar ayrıca erken doğmuş bebeklerde büyümeyi teşvik etmenin yanı sıra kas gerginliğini, büyüme ağrılarını ve diş çıkarma rahatsızlığını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bebeğinizin herhangi bir sağlık sorunu varsa, bebeğinize masaj yapıp yapmamaya karar vermek için önce doktorlarıyla konuşmalısınız.

 

Bebek masajına ne zaman başlanmalı?

Birçok anne ve baba, bebeklerini çıplak teni çıplak tenine göğsüne koyarak bunu yapmayı sever. Bu ciltten cilde bakım veya kanguru bakımı olarak bilinir. Bebeğinizi yakın tutarken, yavaş yavaş bacaklarını ve sırtını okşamaya başlayın. Ardından kollar gibi diğer alanlara geçin.

Doğumun ilk birkaç haftasından sonra bebeğinize masaj yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak, bebeğinizin ruh halini takip ettiğinizden emin olun. Siz ona masaj yapmaya hazır olduğunuzda bebeğiniz sakin, uyanık ve halinden memnun olmalıdır. Bebeğinizi rahatsız ediyormuş gibi görünen herhangi bir masaj tekniğini asla uygulamayın. Yemek yedikten hemen sonra bebek masajı yapmak kusmaya neden olabilir.

Bebek masajı ne sıklıkla yapılır?

 

Bebeğinize ne sıklıkla masaj yapacağınız size ve bebeğinize bağlıdır. Bazı ebeveynler bebeklerine her gün masaj yaparken, diğer ebeveynler küçüklerine iki günde bir masaj yapar.

Güne başlamak için sabahları veya gece yatmadan önce bebeğinizi rahatlatmak için bebeğinize masaj yapabilirsiniz. En iyi masaj rutinini belirlemeye yardımcı olması için bebeğinizin verdiği ipuçlarına dikkat edin.

MOCHİ GÖĞÜS POMPASI (120 ML / 4 OZ)
MOCHİ ANNE SÜTÜ SAKLAMA POŞETİ
MOCHİ GÖĞÜS MASAJ ALETİ

Benzer Yazılar

Menü