Emzirilen Bebeklerde Gaz

Tüm bebeklerin (ister formül mamayla beslensinler ister anne sütüyle beslensinler) olgunlaşmamış sindirim sistemlerine sahip olduğunu ve bir noktada gaz çıkarmak için yardıma ihtiyaç duyacaklarını belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, gaz rahatsızlığa neden oluyorsa, sorunu belirlemeye ve çözmeye çalışmakta fayda var.

Bebeklerin sindirim sistemlerinde gaz almalarının en yaygın yollarından biri fazla hava almaktır. Bu, şu durumlarda olabilir:

  • Memeyi yanlış kavrama: Bebeğinizin areola çevresinde sıkı bir bağ yoksa, sütle birlikte hava da girebilir.
  • Biberonla besleme ile ilgili sorunlar: Biberon ucundaki hava sütle yutulabilir.
  • Ağlama: Nefes nefese kalma, fazladan havanın yutulduğu anlamına gelebilir.
  • Aşırı arz/güçlü hayal kırıklığı. Hızlı yutma genellikle biraz hava içerir.

Kendinizi emzirilen ve çok gazı olan bir bebekle bulursanız, kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için deneyebileceğiniz birçok farklı şey vardır;

Sık sık geğirmek

Besleme sürelerine birkaç ekstra geğirme eklemek , genellikle yapılması kolay bir ayarlamadır. Ayrıca, geğirmelerini kolaylaştırmak için beslendikten sonra bebeğinizi biraz dik tutabilirsiniz.

Yüzüstü yatmak

Bu, bebeği kolunuz boyunca yüzüstü yatırmanız ve bacakları dirseğinize yaslanırken başının yan tarafını elinizde tutmanız anlamına gelir.

Bebek masajı yapın

Bebeğinize yağlarla veya yağsız ve herhangi bir şekilde masaj yapabilirsiniz, ancak gazın sindirim sisteminden geçmesine yardımcı olacak masajları tercih edin.

Bebek dik dururken besleyin

Bu, bebeğin emzirilme esnasında biraz yavaşlamasına yardımcı olabilir.

Bebeğin ağlamasını azaltmaya çalışın

Bebeğiniz ağladığında havayı yutabilir. Ne yazık ki, ağlama sistemlerinde gaza yol açıyorsa, muhtemelen daha fazla ağlamak isteyeceklerdir.

MOCHİ GÖĞÜS POMPASI (120 ML / 4 OZ)
MOCHİ ANNE SÜTÜ SAKLAMA POŞETİ
MOCHİ GÖĞÜS MASAJ ALETİ

Benzer Yazılar

Menü