Hastane Çantası Hazırlığı

Hastane çantanıza ne koyacağınızı mı merak ediyorsunuz? Bu kullanışlı kontrol listesini kılavuz olarak kullanarak önceden hazırlanabilirsiniz.

Yaklaşık 34 haftalık hamile olduğunuzda, doğum için hazırlanmaya başlamanın zamanı geldi demektir. Yapılacaklar listenizdeki en stresli ve en önemli maddelerden biri hastane çantasını hazırlamaktır. Sonuçta, bebeğin ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz! Sorunsuz bir konaklama ve ihtiyacınız olan her şeye sahip olacağınızdan emin olmak için bu hastane çantası kontrol listesine bakmanızı öneririz.

Önemli Belgeler: Doğum planınızın kopyaları, fotoğraflı kimlik belgesi, hastane kayıt formlarını getirin. Zaten kayıt yaptırmış olsanız bile, bazılarının sizi kabul etmeden önce kayıtlarınızı onaylaması gerekir.

Akıllı Telefon ve Şarj Cihazı: Biliyoruz, asla telefonunuz olmadan çıkmayacaksınız. Ancak sizin ve eşinizin şarj cihazlarını da hastane çantasına koyduğunuzdan emin olun.

Müzik, Filmler ve Dergiler: Akıllı telefonunuza veya tabletinize melodiler ve izlemek isteyebileceğiniz her şeyi yükleyin. Uzun bir çalışma sırasında size ve eşinize yardımcı olacaktır.

Gevşeme Aletleri: Doğum için hastane çantasına konacak diğer malzemeler: sırt masajı, stres giderici sıkma topu ve masaj yağı veya losyonu.

Yumuşak Yastık: Hastanelerdeki yastıklar rahatsız edici olabilir ve yanınızda getirmeniz rahatlamanıza yardımcı olabilir. Geceyi sizinle geçirmeyi planlıyorsa, eşiniz için de bir tane almayı unutmayın.

Tuvalet malzemeleri: Deodorant, vücut yıkama, şampuan, yüz temizleme mendilleri, diş macunu ve diş fırçası hastane çantasının olmazsa olmazlarıdır. Dudak kremini ve nemlendiriciyi unutmayın.

Saç Bakım Ürünleri: Bir at kuyruğu tutacağı veya esnek bir saç bandı, doğum sırasında saçınızı yüzünüzden uzak tutmanıza yardımcı olur ve bir fırça ve kuru şampuan, bebeğinizle ilk fotoğrafınızda harika görünmenize yardımcı olur.

Pijama, Bornoz ve İç Giyim: Pamuklu bir gecelik, hastane önlüğünden çok daha rahat olacak ve koridorlarda yürümek için bir bornoz kullanışlı olacaktır. Doğumdan sonra hastanenin size verdiği fileli iç çamaşırını giymek istemiyorsanız, herhangi bir hastane çantası kontrol listesi için birkaç çift iç çamaşırı da bir zorunluluktur.

Terlikler ve/veya Ağır Çoraplar: İster yatakta olun, ister soğuk karo zeminde geziniyor olun, ayak parmaklarınızı temiz tutun. 

Parmak arası terlikler : Ayaklarınız şişmişse duş almak veya evde giymek için parmak arası terlik alın.

Ekstra İç Çamaşırlar ve Ekstra Emici Pedler : Doğumdan sonra bunlara ihtiyacınız olacak.

Emzirme Sütyeni: Uyumak için yeterince rahat sütyen veya kolsuz bluz getirin.

Anne ve Bebek için Eve Dönüş Kıyafeti: Muhtemelen 5 aylık hamile gibi görüneceksiniz, bu nedenle dar kıyafetleri atlayın ve en sevdiğiniz hamile elbiselerinizi yanınıza alın.

Fazladan Bir veya İki Çanta: Hastanede gelen bebek bezleri, battaniyeler ve krem gibi hediyelerle, içeri girdiğinizden daha fazla eşyanız olması beklenir.

Benzer Yazılar

Menü