Neden Süt Saklama Kabı Tercih Etmelisiniz?

Anne sütünün saklanması ve içeriğinin hiç bozulmadan bebeğe verilmesi emziren anneler için büyük kolaylık sağlar. Emzirmenin her zaman mümkün olmadığı durumlarda bebeğe daha önceden sağılmış sütler ısıtılarak verilebilir. Bu sütün en doğal yapısını kaybetmemesi için ise süt saklama kabı kullanılması son derece önemlidir.Süt saklama kapları, anne sütünün en iyi şekilde korunması için özel olarak üretilmiş ürünlerdir.

Bu ürünler ile;
Sütün, hava ve etrafında bulunan diğer unsurlardan etkilenmesi engellenir.
Sütün saklama sırasında dökülmesi ya da sızması gibi kayba uğrama riski ortadan kaldırılır.
Ekstra steril yapısı ile sütün en steril ortamda saklanmasını sağlar.
Doldurulması ve içerisindeki sütün ısıtılması son derece kolaydır.

Süt Saklama Kabı İle Uzun Süre Sütünüzü Saklayın

Süt saklama kapları sütün dış dünya ile temasına bir duvar örer. Bu duvar sakladığınız sütü buzdolabında bulunan diğer yiyeceklerin kokusundan ya da tadından korur. Aynı zamanda hava ile olan temasını kestiği için sütün tazeliğini kaybetmesini önler. Doğru şartlarda saklanan bir süt kabı içerisindeki süt; buzdolabında 3 gün, buzlukta ise 3 ay muhafaza edilebilir. Mochi süt saklama kabı, çift katmanlı koruma sistemi ile tüm bu korumayı iki kart artırır.

Süt Saklama Kabı İle Süt Saklarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anne sütünü en iyi şekilde saklamak için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bu konuda ipuçları verilirse;
Anne sütü donduğunda genleşecek ve hacmi genişleyecektir. Bu nedenle sütünüzü dondurarak saklamayı düşünüyorsanız kesinlikle tamamını doldurmayın. Yaklaşık kap içerisindeki sıvının 1/8’i oranında boş bir alan bırakın.
Üst üste yükleme yapmayın. Her bir kap bir sağım içindir.
Sütünüzü sağdıktan hemen sonra kaba doldurarak saklayın. Poşetin üzerine tarih ve saat yazmayı unutmayın.
Sütünüzü kullanırken eski olan sütlerden kullanmaya başlayın. Yeni sağdığınız sütler bir süre daha tazeliğini koruyacaktır.
Sütünüzü dondurarak saklamak istiyorsanız kabı dondurucunun ortalarına koyun. Dondurucular içerisindeki en sabit ısı değeri ortalardadır.
Bir kere ısıtılan süt mutlaka kullanılmalıdır. Isıtılmış süt yeniden dondurulamaz ya da dolapta saklanamaz.

Anne Sütü Saklama Kapları Nasıl Olmalı?

Anne sütü saklama kabı tercih ederken üretildiği malzemeye dikkat etmelisiniz. Geri dönüşüm 3 ve 7 numaralı plastikler her ne kadar steril bir hale getirilse de toksin üretimine neden olur. Bu da bebeğinizin sağlığını etkileyecektir. Mochi anne sütü saklama kabı bebeğinizin sağlığını düşünerek üretilmiştir. Bu kapların bebeğinize bir zararı bulunmayacaktır.

Anne Süt Saklama Kabı Nasıl Kullanılır?

Anne süt kabını kullanmak için en iyi kullanım şekli kabın dikey pozisyonda kullanılmasıdır. Süt kabınızı dikey pozisyona getirmek için poşetin altında bulunan körüğü açmak için yanlardan baskı yapmanız yeterli olacaktır. Dik pozisyona gelen poşetin içerisine pompada bulunan anne sütünü doğrudan doldurabilirsiniz. Doldurduğunuz kapları dilerseniz yatay dilerseniz de dikey pozisyonlarda kullanabilirsiniz.

Anne Sütü Nerede Saklanmalıdır?

Anne sütü normal bir oda sıcaklığında 3 saat tazeliğini koruyabilir. Ancak uzun süre saklamak istiyorsanız buzdolabını ve derin dondurucuları tercih etmelisiniz. Buzdolabından dondurmadan 3 gün kullanılabilen anne sütleri dondurulduğunda 3 aya kadar kullanılabilir.

Mochi Anne Süt Saklama Kabı Avantajları

Mochi anne süt saklama kapları yeni nesil teknolojisi ile birçok avantaj sunuyor. İki katmanlı yapısının yanında çift katlı zip kilit, sızıntıları ortadan kaldırıyor. Sütünüzün tazeliğini ise uzun süre korumasına yardımcı oluyor. En uygun Mochi süt saklama kabı ile uygun fiyatlarla kaliteyi deneyimleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Menü