Süt Saklama Poşetleri Nasıl Kullanılır?

Süt saklama poşeti, anne tarafından sağılan sütün hijyen koşullarına uyum sağlayarak muhafaza edilmesini sağlayan mini boylarda özel poşetlerdir. Bu poşetler ile sütün tazeliği uzun süre korunurken süt saklama işlemi çok daha kolay hale gelir.
Doğru bir şekilde süt saklama poşeti nasıl kullanılır? Öncelikle poşetin en üst bölümündeki koruyucu şeridi açmalısınız. Altında bulunan zip kilit bölümünü de açarak elinizle poşeti hafif silindir haline getirmelisiniz. Dikkatli bir şekilde sütü poşetin içerisine doldurup ve kilitlerini sıkıca kapatmalısınız. Buzdolabına ya da derin dondurucuya koyarak saklama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Süt Saklama Poşeti Tekrar Kullanılır Mı?

Mochi süt saklama poşetleri her bir kutuda tüm poşetlerin sterilize edilmesi ile annelere sunulur. Ancak poşetin güvenlik şeridinin yırtılması ve içerisine süt doldurulmasının ardından bu sterilize durum ortadan kalkar. Bundan dolay poşetler tek kullanımlıktır.
Süt saklama poşeti tekrar kullanılır mı; sterilliği bozulduğu için bu poşetlerin yeniden kullanılmaması gerekir. İçerisindeki süt boşaltıldıktan sonra poşet çöpe atılmalıdır ve her sağımda yeni bir poşet kullanılmalıdır.

Süt Saklama Poşeti Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anne süt poşeti kullanılırken öncelikle poşetin yırtık olmamasına dikkat edilmelidir. Yırtık olan poşetler süt kaybına neden olacaktır. Ayrıca her bir doldurum sonrasında paketin ağzında bulunan kilitler tamamen kapatılmalıdır. Paketin üzerine sağımın yapıldığı tarih ve saat yazılmalıdır. Böylece ileride hangi sütün kullanılacağı daha kolay anlaşılır.
Süt saklama poşetinin içerisine süt doldururken poşetin tamamı doldurulmamalıdır. Bebeğinizin tek seferde kaç mL tüketim yaptığına dikkat ederek paketlerinizi o miktarda doldurmalısınız.

Süt Saklama Poşeti Kullanırken Kaçınılması Gereken Durumlar

Süt saklama kabı kullanılırken kaçınılması gereken durumlar şu şekildedir;
Isıtılan bir sütün yeniden dondurulması düşünülmemelidir. Mümkünse ısıtılmış süt tek seferde tüketilmelidir.
Süt ısıtma işlemini gerçekleştirirken sütü poşetten çıkarmayın. Poşet içerisindeki sütün ılık su ile ılımasını sağlayın.
Süt saklama poşeti tekrar kullanılır mı? Hayır tüm süt saklama poşetleri tek kullanım içindir. Bu nedenle kullandığınız bir poşeti yeniden kullanmamalısınız.

Süt Saklama Poşeti Seçimi

Süt saklama poşetini seçerken öncelikle poşetin dayanıklı ve dökülmez bir yapıda olmasını önemsemelisiniz. Mochi süt saklama poşeti çift katmanlı dış yapısının yanında çift katlı zip kilidi ile koku oluşumu, sızma ya da dökülme durumlarını ortadan kaldırıyor. Ekstra dayanıklı yapısı her türlü faktörden sütünüzü koruyor.
Süt saklama poşetinizi seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise poşetin içeriğidir. Bebeğinizin sağlığına zarar verecek içeriklere sahip poşetlerden uzak durmalısınız.

Süt Saklama Poşeti Özellikleri

Mochi tarafından üretilmiş süt saklama poşetlerinin özellikleri şu şekildedir;
Çift katlı yapısı ile sütünüzün hava ile teması ortadan kaldırılır. Sütünüz çok daha uzun süre tazeliğini korur.
Çift zip kilit ile sütünüzün dökülme ihtimali yok edilir.
Lazer teknolojisi ile üretilmiş yapısı nedeniyle yırtılmadan kolay bir şekilde açılır.
Mochi anne sütü poşeti medikal düzeyde sterilize edilerek sizlere ulaştırılır.

Süt Saklama Poşeti Neden Önemlidir?

Süt saklama poşetinin önemi bebeğinizin beslenmesine katkıda bulunuyor olmasıdır. Bebeğinizin en önemli besini anne sütüdür. Dolabınızda depoladığınız sütünüzün tazeliğini ve değerlerini kaybetmesi durumunda bebeğiniz yeterli içeriğe sahip olmayan bir süt ile beslenir. Alması gereken antikorları alamayan bebekte bağışıklık ve gelişime yönelik problemler görülebilir.
Bebeğinizin en iyi şekilde beslenmesi için mutlaka anne sütü poşeti kullanmalısınız. Kullanım sırasında ise uyulması gereken saklama koşullarına dikkat etmelisiniz. Böylece bebeğinize olumsuz etki yaratacak durumlardan kaçınabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Menü